Een inspirerende middag met Ben Feringa op VO Eemsdelta

Durf te dromen en nieuwsgierig te zijn

Op dinsdag 14 maart  bezocht Ben Feringa Campus VO Eemsdelta. Ben Feringa is Nobelprijswinnaar voor de Scheikunde (2016) en Hoogleraar aan de Rijksuniversiteit Groningen (RUG). Bij de uitreiking van de Nobelprijs stelde hij zichzelf als persoonlijke opdracht om wetenschap naar een groter publiek  te brengen. Dat begint bij kinderen en jongeren, is zijn overtuiging. In zijn jeugd werd hij namelijk gestimuleerd om nieuwsgierig te zijn, te ontdekken en vragen te stellen. Dit sluit precies aan bij wat wij met onze leerlingen willen bereiken.

Experimenten

Op 14 maart bracht hij deze boodschap over aan onze leerlingen: durf te dromen en nieuwsgierig te zijn! Allereerst opende hij ons mooie B├Ęta-lab (nu Ben Feringa-lab), de ruimte waar leerlingen allerlei ontdekkingen doen. Daarna stond een collegetour op het programma waarbij leerlingen hem vragen stelden. Ook gingen leerlingen, onder begeleiding van Ben Feringa, zelf aan de slag met experimenten. Ruim 200 leerlingen (alle derdejaars leerlingen vmbo-tl, havo en vwo) deden mee. Leerlingen waren onder de indruk van zijn verhalen en vonden het erg leuk om met hem in gesprek en op de foto te gaan!